Opublikowano przez: Kamil

Data publikacji: 19:00, 28-12-2020

Zastanawiałeś się kiedyś, czy są w ogóle takie wskazówki, porady, które z czystym sumieniem można polecić każdemu i jak wdroży je w życie to na pewno skorzysta.
Dla mnie oczywistym jest, że zarówno dieta jak i aktywność fizyczna oraz suplementacja to rzeczy, które trzeba dostosować do bieżących potrzeb.
Okazuje się jednak, że naturopaci z wieloletnim stażem i obserwujący życie, doszli do kilku fajnych wniosków. Poniższe punkty są ułożone przypadkowo i każdy sam powinien zdecydować na co jest już gotowy by wprowadzić do swojej praktyki.

  • Trzymanie się cykli naturalnych! Dla mnie osobiście jedna z najistotniejszych rzeczy i może być bardzo rozbudowana jeżeli chodzi o wiedzę w tym temacie. Na pewno jednak chodzenie spać w okolicy 21:00, w naszym klimacie, to dobry pomysł. Tak samo jak nie jedzenie (tylko picie wody) po godzinie 18stej. Cykle naturalne to też pory roku czy fazy księżyca i zgłębianie tego się przydaje. Wybrałem jednak te dwa praktyczne zastosowania ponieważ ich dzienny cykl ma duży wpływ na naszą kondycję i da się zrobić. 🙂
  • Picie ciepłej wody przed i po spaniu. Celowo nie piszę w jakiej formie, bo czysta nikomu nie zaszkodzi. Mam tylko wątpliwości, czy woda z kranu może być uznana za czystą czy bardziej za mało smaczną zupę, ale to już temat oddzielny. Zdecydowanie, jedna lub dwie szklanki ciepłej czystej wody, pomoże naszemu organizmowi wystartować na nowy dzień. Jak komuś służy to może sobie zrobić mieszankę z sokiem z cytryny i solą kamienną.
  • Odstresowanie! Nie ma znaczenia jak bardzo wyluzowane masz życie. Kilka minut dziennie (dobrze przed spaniem) warto skupić uwagę na swoim ciele, na sobie. Czyli na oddechu, na tym co czuje nasz brzuch, nogi ręce itd…. Nie nazywamy tego szumnie medytacją, czy nie wiadomo czym. Rozluźniamy ciało, i zamiast nasłuchiwać myśli z głowy to „nasłuchujemy” sygnałów z naszego ciała fizycznego. I teraz najważniejsze. W całym tym procesie, myślimy o nim możliwie pozytywnie. Cieszymy się tym co od niego odbieramy, nawet jak nie zawsze jest to przyjemne. By wyjaśnić dlaczego to takie ważne, musiał bym napisać znacznie więcej, ale że skupiam się na radach uniwersalnych i sprawdzonych to na razie uwierzcie na słowo. 🙂
  • Unikanie substancji nienaturalnych! To punkt, który dla większości z nas nie jest do zrealizowania w całości, bo żyjemy w środowisku gdzie te substancje są powszechne. Możemy jednak nie dokładać tego naszemu ciału, choćby nie wiem jak były zachwalane. Książek i artykułów, które pokazują, że najcudowniejsze substancje chemiczne, często nazywane lekami, ostatecznie wywołują więcej problemów niż to warte, są dosłownie tysiące. Te substancje powinny być traktowane jako ostatnia deska ratunku, podobnie jak antybiotyki. Wiadomo, że antybiotyk ma wiele skutków ubocznych ale jak mamy umrzeć to lepiej już podać antybiotyk. Jednak to powinno się odbyć w szpitalu i pod kontrolą. Jak nie ma potrzeby to pomagamy sobie substancjami naturalnymi. Powód główny jest taki, że nasze komórki wiedzą jak sobie z tym radzić. Nawet jak ta substancja jest trucizną. W przypadku syntetyków jest inaczej, coś zaburzają, w sposób, w jaki do dziś nasza nauka nie umie do końca wyjaśnić, ale widzi, w badaniach statystycznych, że coś poszło nie tak.
    Dlatego użyłem słowa UNIKANIE.
Blog-Babylon 5

Myślę, że to dobry początek dla każdego ale jak macie pytania albo swoje uwagi na ten temat to zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi uniwersalnymi poradami. W ten sposób możemy się od siebie uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

pl_PL