O Nas - Jak pracujemy z klientem

Jak pracujemy z klientem

Poznaj jak podchodzimy do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak pracujemy z klientem

Poznaj jak podchodzimy do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się ze schematem naszych działań które są drogą lub rozwinięciem tego cytatu:

„Prawdziwa Miłość, to ta wyrażana, a nie mówiona, harmonizuje ciało i wszystko wokół niego.
Ona wzrasta z każdą pozytywną Emocją, nie zatrzymując się przy wszystkim czym Ona nie jest.
Efektem jest harmonia ciała, najpiękniejszego Instrumentu.”
Mirosław Majewski

Poniżej przedstawimy Ci sposób, w jaki pracujemy z osobą, która pragnie pozytywnych zmian w swoim życiu. Oto pięć kroków urzeczywistniania Miłości własnej:

  1.   Wywiad ma na celu zebranie istotnych informacji o Tobie. Poprosimy Cię o wypełnienie formularza. Twoje odpowiedzi uszczegółowimy podczas pierwszej rozmowy.
  2. Pierwsza rozmowa . skupimy się na Twoich najważniejszych celach i oczekiwaniach oraz problemach, które chcesz rozwiązać. W trakcie lub po rozmowie otrzymasz „naturalną receptę” z pierwszymi zaleceniami.
  3. Odkrywanie schematów w twoim życiu.
   Jeżeli zdecydujesz się na dalszą pracę z nami, to odkrycie dlaczego właśnie tak wygląda Twoje życie, a nie inaczej, stanowi podstawę dalszych zaleceń. W praktyce pomagamy Ci samemu zrozumieć co z czego wynika i znaleźć korzystniejsze rozwiązania.
  4. Praca z przekonaniami.
   Ten etap jest dla osoby zainteresowanej bliższym przyjrzeniem się swojej osobowości i przekonaniom. Szczególnie tym destrukcyjnym, by precyzyjniej i skuteczniej wzmacniać trzy filary swojego życia. Na tym etapie bezpośrednio pracujemy z tym co blokuje przepływ energii Miłości.
  5. Rozwój ukierunkowany.
   Gdy już wiesz co robić, ale nie zawsze wiesz „jak” lub odczuwasz niepewność, chętnie pomożemy Ci również na tym etapie. Teraz już sam wyznaczasz kierunki bo znasz się lepiej.

Rozwinięcie.

 1. Wywiad:
  Najczęściej krótki opis klienta jest dalece niewystarczający do tego, aby wskazać konkretne przyczyny dolegliwości lub zrozumieć jakiej pozytywnej zmiany oczekuje, a już na pewno nie wskazać efektywne zalecenia. Na przykład katar jest już efektem problemu zdrowotnego. Nasze ciało oraz emocje dają więcej sygnałów naprowadzających, dlaczego ten katar się pojawia. Dlatego też potrzebujemy wiedzieć więcej na temat Ciebie i Twojego codziennego życia. Bardzo dużo może nam powiedzieć wygląd Twojego języka. My wiemy, że nasze systemy wewnętrzne są połączone. Przykładowo:  problemy ze wzrokiem mogą świadczyć o słabej wątrobie, natomiast nadmiar myślenia osłabia śledzionę, a jej stan odzwierciadla się w postaci pogorszonej jakości trawieniem.
  Im więcej takich rzeczy wiemy, tym łatwiej znaleźć nam przyczynę i wspomóc te sfery ciała oraz ducha, które właśnie dziś tego wymagają.
 2. Pierwsza Rozmowa:
  Na swoją pierwszą rozmowę postaraj się przygotować. W kilku punktach wypisz sobie, co stanowi dla Ciebie dzisiaj największe wyzwanie i czego oczekujesz od terapeuty. Czy chcesz porozmawiać o problemach zdrowotnych, czy może zależy Ci na tym, by ich unikać i potrzebujesz indywidualnej porady na temat profilaktyki lub życia, które nie jest dla Ciebie satysfakcjonujące i szukasz w tej sprawie rozwiązania.
  W takcie tej rozmowy terapeuta szuka jednej lub dwóch rzeczy, które będą stanowiły obszar pierwszych działań. Ponieważ z definicji podchodzimy do człowieka holistycznie, to nie da się przewidzieć czy na koniec otrzymasz przepis na mieszankę ziołową czy wywar warzywny. Pamiętaj, że zmiany zaczyna się od podstaw. Bez nich efekty będą krótkotrwałe. Dlatego serdecznie radzimy Ci potraktować te pierwsze zalecenia poważnie i realizować je sumiennie.
  Jak będzie to właściwe, możemy przeprowadzić sesję hipnotyczną (głęboka relaksacja) w celu wzmocnienia motywacji do działań lub doszczegółowienia problemu na poziomie emocjonalnym.
 3. Odkrywanie Schematów:
  Na tym etapie współpracy doskonale sobie zdajesz sprawę z tego, że człowiek jest wielowymiarowy – ma wiele systemów fizycznych, emocjonalnych, energetycznych i one wszystkie działają w swoich cyklach. Część z nich lubimy, a inne nie. Jeśli piąty raz chorujemy na anginę albo zrywamy z szóstym chłopakiem i nie wiemy dlaczego, to jest to już konkretny schemat. Niektóre schematy są proste i łatwe do rozpracowania, a inne nie. Zawsze jednak możemy zrobić z nich użytek, a następnie skorygować nasze działania, jeżeli te schematy się nam nie podobają.
  Większość z codziennych schematów jest dla nas korzystna i wskazanie na których i dlaczego warto skupić więcej uwagi prowadzi do głębokich pozytywnych zmian w życiu człowieka.
 4. Praca z przekonaniami:
  Osobiście nie znamy wyższego poziomu pracy nad sobą niż praca z przekonaniami. Można powiedzieć, że dotykamy tutaj Duszy w metafizyczny sposób. Ciało fizyczne można dotknąć w sposób fizyczny, emocje czujemy i nadal można je dotknąć energetycznie. Natomiast przekonania to część naszej osobowości. Stanowią subtelną informację, którą trudno zlokalizować. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sterują dosłownie wszystkim w naszym życiu. Podamy standardowy już przykład: jeśli uważasz, że pieniądze są brudne i jednocześnie masz przekonanie, że bród jest szkodliwy, to nie możesz liczyć na to, że będziesz przyciągać spore ilości gotówki. Zgadzasz się z nami? Dlatego też dotarcie do tych istotnych przekonań, uświadomienie ich sobie oraz zmiana jest pracą bardzo osobistą. W tym przypadku terapeuta pełni rolę doradcy i przewodnika. Przewodnika na drodze do rozumienia siebie.
 5.  Rozwój ukierunkowany:
  Ten etap jest bardzo zróżnicowany i zależy od klienta i jego potrzeb. Może być to ścisła współpraca w obrębie jednego tematu albo pomoc w konkretnym obszarze życia lub doradztwo na przykład w kwestii dietetyki, rzucenia palenia czy zmotywowaniu do działań jak codzienna joga. Sytuacje życiowe się zmieniają, my i nasze otoczenie również. W związku z tym zawsze jest coś do odkrycia lub korekty. Na początku poszukujemy „świętego Grala”, czyli prostego i skutecznego sposobu na wszystkie nasze bolączki. Z czasem rozumiemy, że jesteśmy złożoną istotą która nie ma tylko „jednej śrubki do dokręcenia”, że z powodu zmian zewnętrznych i wewnętrznych potrzebny jest dalszy rozwój lub korekta wcześniejszego zalecenia. Przykładem może być suplementacja. Niewskazane jest długie przyjmowanie tych samych suplementów bez weryfikacji. Tak jak nie należy stosować tych samych zasad do rosnącego dziecka, każdy wiek ma swoje wymagania.
  Możemy też skupić się na pracy z konkretną emocją, to też ostatecznie prowadzi do lepszego rozumienie siebie.
  Inny przykład to zabiegi ReiKi, klient może wybrać taki rodzaj pomocy i wskazać intencję lub nie. Ta energia służy nam dobrze więc lubimy tę akurat pracę.

To samo ale inaczej

Głębsze rozumienie procesów występujących w świecie fizycznym jest podstawą dopasowania metody działania dla klienta. Wiedzę czerpiemy z wielu źródeł i osobistego doświadczenia. Mamy do zaoferowania czas, w którym używamy swojej wiedzy, by nakierować pytającego człowieka na właściwe działanie w Tu i Teraz. W tym samym czasie dzielimy się też wiedzą, dzięki której będziesz mógł/a być bardziej samodzielny/a. Zajmujemy się profilaktyką, pracą z emocjami, a poprawa zdrowia, czy też samopoczucia jest takim przyjemnym efektem uboczny. Za sukces uważamy sytuację, w której klient lub klientka umie sobie poradzić w nowych sytuacjach lub realnie postępuje inaczej niż wcześniej i zachowuje się mniej destrukcyjnie wobec siebie.

Kto jest dla nas inspiracją?
Idąc do stomatologa, oczekujesz, że
wypełni on ubytki w zębach. Jeśli idziesz do wróżki, masz nadzieję, że powie Ci na przykład, którą osobę wybrać na partnera. A do kogo pójdziesz jeśli po prostu chcesz być zdrowy/a i szczęśliwy/a? W Chinach takie osoby nazywano lekarzami, medykami lub mędrcami. Ich zadaniem było
wskazać błędy, jakie popełnia osoba i zasugerować coś, co przywróci równowagę w życiu, a najlepiej zapobiegnie utraty tej równowagi. By ciało i duch, znów albo nadal, działały sprawnie i w zadowoleniu. My nazywamy to szczęśliwą ekspresją siebie.

Mamy podobne podejście. Porada i wskazówki zależą od tego, z czym przychodzisz i co chcesz zmienić. Widzimy człowieka, jako zintegrowane systemy, złożoną całość. Takie podejście wreszcie stało się dość popularne i nam się ono podoba. Mamy swoje metody, którymi się posługujemy, a o których więcej dowiesz się z naszej oferty.

Chcielibyśmy podkreślić jedną ważną rzecz. Nie jesteśmy osobami wszystkowiedzącymi tylko kimś, kto oferuje swój czas i wiedzę. Na pewno Ty w wielu dziedzinach wiesz więcej od nas. Nie da się jednak poznać wszystkiego. To dlatego szklarz nie naprawia sobie samochodu a mechanik okien. W przypadku leczenia człowieka jest znacznie trudniej, ponieważ jest to dziedzina tak rozległa, że nawet fachowcy wciąż wymieniają się swoją wiedzą i uczą od siebie nawzajem.
My staramy się pomóc w zakresie naszych kompetencji, ale szczerze zachęcamy do szukania, uczenia się i poznawania wspaniałych ludzi, którzy mają wiedze i praktykę w różnych dziedzinach, które wspomagają rozwój i zdrowie człowieka. W dziale Polecamy znajdziesz przez nas cenionych nauczycieli , których z pełną odpowiedzialnością Ci polecamy

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

pl_PL