O Nas - Jak pracujemy z klientem

Jak pracujemy z klientem

Poznaj jak podchodzimy do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak pracujemy z klientem

Poznaj jak podchodzimy do Twoich indywidualnych potrzeb.

W ramach kontaktu z nami możesz się spodziewać następującego schematu działań

  1.   Wywiad mający na celu zebranie istotnych informacji o Tobie.
   Poprosimy Cię o wypełnienie formularza, twoje odpowiedzi uszczegółowimy w ramach pierwszej rozmowy.
  2. Pierwsza rozmowa .
   Skupimy się na twoich najważniejszych celach i oczekiwaniach czy też problemach, które chcesz rozwiązać. W trakcie lub po rozmowie otrzymasz „naturalną receptę” z zaleceniami co należy zrobić najpierw.
  3. Odkrywanie schematów w twoim życiu.
   Jeżeli zdecydujesz się na dalszą pracę z nami, to odkrycie dlaczego właśnie tak wygląda twoje życie, stanowi podstawę dalszych zaleceń.
  4. Praca z przekonaniami.
   Ten etap jest dla osoby zainteresowanej bliższym przyjrzeniem się swojej osobowości i przekonaniom. Szczególnie tym destrukcyjnym, by precyzyjniej i skuteczniej wzmacniać trzy filary swojego życia.
  5. Rozwój ukierunkowany.
   Gdy już wiesz co robić ale nie zawsze wiesz jak, lub odczuwasz niepewność, chętnie pomożemy Ci na tym etapie.

Rozwinięcie.

 1. Wywiad: Najczęściej krótki opis klienta jest dalece niewystarczający by można wskazywać przyczyny a na pewno nie zalecenia w przypadku dolegliwości. Gdy ktoś często łapie katar to jest to już efekt i nasze ciało jak i emocje dają więcej sygnałów naprowadzających, dlaczego ten katar się pojawia. Może też to wcale nie jest bezpośrednia konsekwencja ale jeden z objawów problemu. Dlatego potrzebujemy wiedzieć więcej na temat Ciebie i twojego codziennego życia. Jak wygląda twój język na przykład. Wiele z tych pytań w ogóle byś sobie nie zadał uważając za nieistotne w danym momencie. My wiemy, że nasze systemy wewnętrzne są połączone. Tak klasycznie problemy ze wzrokiem mogą świadczyć o słabej wątrobie a nadmiar myślenia osłabi nam śledzionę co przełoży się na jakość trawienia.
  Im więcej takich rzeczy wiemy, tym łatwiej skupić się na przyczynach i wspomóc te sfery ciała i ducha które właśnie dziś tego wymagają.
 2. Pierwsza Rozmowa: Na swoją pierwszą rozmowę postaraj się przygotować w kilku punktach co stanowi dla Ciebie największe wyzwanie. Czego od terapeuty oczekujesz. Czy chcesz porozmawiać o problemach zdrowotnych, czy zależy Ci by właśnie ich unikać i potrzebujesz indywidualnej porady na temat profilaktyki, czy może życie nie jest satysfakcjonujące i szukasz rozwiązania.
  W takcie tej rozmowy terapeuta szuka jednej lub dwóch rzeczy, które będą stanowiły obszar pierwszych działań. Ponieważ z definicji podchodzimy do człowieka jak do całości to nie da się tu powiedzieć czy na koniec otrzymasz przepis na mieszankę ziołową czy zupę. Pamiętaj, że zmiany zaczyna się od podstaw bo bez nich efekty będą krótkotrwałe. Dlatego serdecznie radzę potraktować te pierwsze zalecenia poważnie realizować sumiennie.
 3. Odkrywanie Schematów: Na tym etapie współpracy doskonale sobie zdajesz sprawę, że człowiek jest wielowymiarowy (ma wiele systemów fizycznych, emocjonalnych, energetycznych) i wszystkie one działają w swoich cyklach. Część z nich lubimy a inne nie. Jak piąty raz chorujemy na anginę albo zrywamy z szóstym chłopakiem to jest to już konkretny schemat. Niektóre schematy są proste i ewidentne do uświadomienia a inne mniej. Zawsze jednak możemy zrobić z nich użytek i skorygować nasze działania jeżeli te schematy się nam nie podobają.
 4. Praca z przekonaniami: Osobiście nie znam wyższego poziomy pracy nad sobą. Można powiedzieć, że dotykamy tu Duszy. Ciało fizyczne można dotknąć, emocje czujemy i nadal można je dotknąć energetycznie. Przekonania to część nas, informacja tak subtelna, że trudno ją zlokalizować a jednocześnie to ona steruje dosłownie wszystkim w naszym życiu. Podam standardowy już przykład, jak uważasz, że pieniądze są brudne i jednocześnie masz przekonanie, że bród jest szkodliwy to nie licz na to, że będziesz przyciągać spore ilości gotówki.
  W przypadku przekonań zarówno dotarcie do tych istotnych, uświadomienie ich sobie jak i ich zmiana, to praca ściśle osobista. Tu terapeuta pełni rolę doradcy i przewodnika.
 5.  Rozwój ukierunkowany: Ten etap jest bardzo zróżnicowany w zależności od osoby i potrzeb. Może to być ścisła współpraca w obrębie jednego tematu albo pomoc w samodzielnie zgłębianym obszarze, lub też bieżące doradzanie, na przykład w kwestii dietetyki. Sytuacje życiowe się zmieniają, my też i zawsze jest coś do odkrycia lub korekty.
  Na początku poszukujemy „świętego Grala” czyli prostego i skutecznego sposobu na wszystkie nasze bolączki. Z czasem rozumiemy, że z powodu zmian zewnętrznych i wewnętrznych potrzebna jest korekt albo dalszy rozwój. To może być temat suplementacji, gdzie wiadomo, że niewskazane jest długie przyjmowanie tych samych suplementów bez weryfikacji czy już nie jest za dużo. Mogą to być emocje, nowsze lub starsze, czy też praca z energiami jak ReiKi. Nasze dzieci też rosną, zmieniają się a wraz z tym ich potrzeby i sytuacja.

To samo ale inaczej

Głębsze rozumienie procesów w świcie fizycznym jest podstawą metod pracy z klientem. Wiedzę czerpiemy z wielu źródeł i osobistego doświadczenia. To co mamy do zaoferowania to swój czas, w którym używamy swojej wiedzy by nakierować pytającego na właściwe działanie Tu i Teraz. W tym samym czasie dzielimy się też tą wiedzą byś mógł być bardziej samodzielny. Zajmujemy się profilaktyką, pracą z emocjami a poprawia zdrowia czy samopoczucia to taki przyjemny efekt uboczny. Za sukces uważamy sytuację w której osoba z którą współpracujemy umie sobie sama poradzić w nowych sytuacjach mając już przećwiczone narzędzia.

Jak idziesz do stomatologa to oczekujesz, że wypełni ubytki w zębach, jak do wróżki, że powie którą osobę wybrać na partnera. A do kogo pójdziesz jak po prostu chcesz być zdrowy i szczęśliwy? W Chinach takie osoby nazywano lekarzami, medykami lub mędrcami. Ich zadaniem było wskazać błędy jakie popełnia osoba i zasugerować coś co przywróci równowagę w życiu a najlepiej zapobiegnie utraty tej równowagi. By ciało i duch, znów albo nadal, działały sprawnie i w zadowoleniu. My nazywamy to szczęśliwą ekspresją siebie.

Mamy podobne podejście. Porada i wskazówki zależą od tego z czym przychodzisz i co chcesz zmienić. Widzimy człowieka jako zintegrowane systemy, złożoną całość. Takie podejście wreszcie stało się dość popularne i nam się ono podoba. Mamy swoje metody, którymi się posługujemy, a o których więcej dowiesz się z naszej oferty.

Chciał bym tu podkreślić jedną ważną rzecz. Nie jesteśmy osobami wszystkowiedzącymi tylko kimś kto oferuje swój czas i wiedzę. Na pewno Ty w wielu dziedzinach wiesz więcej od nas. Nie da się jednak poznać wszystkiego. To dlatego szklarz samemu nie naprawia samochodu a mechanik okien. W przypadku człowieka jest znacznie trudniej, bo dziedzina tak rozległa, że nawet fachowcy wciąż uczą się od siebie.

My staramy się pomóc w zakresie naszych kompetencji ale szczerze zachęcamy do szukania, uczenia się i poznawania ludzi co praktykują. W dziale Polecamy znajdziesz odnośniki do osób przez nas cenionych za to co i jak robią.

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

pl_PL