Agnieszka

Witam serdecznie.

Zajmuje się holistycznym podejściem o drugiego człowieka, które opisuje dobrostan w aspekcie fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym i które jest ścisłe związane z jego swoistym środowiskiem.

Działam przede wszystkim za pomocą rozmowy terapeutycznej podczas której możemy znaleźć obszary, które mogą wymagać optymalizacji.

Jeśli jesteś zainteresowana/y kontaktem ze mną to zapraszam do przeczytania bardziej szczegółowego opisu, który znajduje się poniżej oraz do wypełnienia formularza, który zostanie bezpośrednio do mnie przesłany.

Od kilkunastu lat pasjonuje się ciałem człowieka, a przede wszystkim złożonością umysłu, czyli m.in. motywami zachowań ludzkich – to jest coś co niezwykle mnie intryguje, sprawia, że życie jest fascynujące. Filozoficzne rozmowy to jeden z moich ulubionych sposobów spędzania czasu, wymiana poglądów między ludźmi, sprzyja inspirowaniu się nawzajem. Takie dialogi pogłębiają sens życia, sprawiają, że nasza egzystencja staje się pełna, a my odczuwamy błogość istnienia. Bliski mojemu sercu jest empiryzm, który pozwala nam ‘’rozumieć’’ za pomocą doświadczania, co wcale nie ujmuje korzyści wobec zwykłego spotkania z drugim człowiekiem i wysłuchania jego historii.

Moja ulubiona forma spędzania czasu jest przebywanie wśród przyrody. Doceniam drzewa, które dają możliwość wyciszenia, polaczenia z sercem i nastawienia na czucie. Podczas wypraw znajduje moje ulubione jadalne roślinki/zioła takie jak pokrzywa, mniszek lekarski, czosnek niedźwiedzi, koniczyna czy choćby stokrotki, dzika róża, jeżyny i poziomki.

Z kolei będąc na plaży czuje się jak w domu, najczęściej jak tyko mogę ściągam buty i uziemiam się.

To czym się zajmuje, to bardzo subtelne metody, które wpływają pięknie na całokształt dobrego samopoczucia. Wszystko co zostało poniżej wypunktowane, zostało przeze mnie samą sprawdzone.

Kontekstem dla mojej wiedzy i mojego światopoglądu jest:

 • Szkoła Terapii Naturalnych
 • Totalna Biologia
 • Epigenetyka
 • Praca z ciałem wg A. Lowena
 • Logoterapia
 • Literatura poświęcona osiąganiu celów np. ‘’Transerfing Rzeczywistosci’’ V. Zeland
 • Psychologia wyglądu
 • Aromaterapia
 • Medytacja

 

Setki książek przeczytanych, tysiące notatek spisanych, niezliczona ilość refleksji, ukształtowały moją filozofię życia która obecnie brzmi akceptacja. Gdy akceptujemy to kochamy, gdy akceptujemy trudny proces – możemy ruszyć w przód, pozbywając się oporu – znajdujemy rozwiązanie, gdy akceptujemy to wzrastamy
Potencjał jest w nas. Każde słowo, każde dzieło jest po prostu czyjąś percepcją, sens życia polega na własnym zdefiniowaniu czego potrzebujemy i z czym rezonujemy. Nie jest inaczej z tym o czym ja mówię i piszę, odtwarzam tutaj mój światopogląd. Ale też nie ma ‘’terapii’’ bez drugiej osoby, godna zaufania interakcja, w której nie ma zawłaszczeń jest podwalina progresu! Wiec pozwólmy sobie siebie widzieć za pomocą innych, jednocześnie dając sobie bezpieczną przestrzeń, w której wracamy do siebie, do swojego indywiduum!
Pozdrawiam.
Agnieszka

Świadomie zdrowy człowiek - Blog - Relacje kontrolowane

  Zobacz Wpisy Na Blogu autorstwa Agnieszki

  Zaczął się kwiecień, a to oznacza, że możemy powoli zacząć planować wybranie się na łąkę, by zebrać pokrzywy 🙂 Wystarczy na dłonie założyć grube rękawice i wziąć ze sobą nożyce i...

  © klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

  pl_PL