III Filar zdrowego człowieka - Satysfakcja z samorealizacji

III Filar zdrowego człowieka

Satysfakcja z samorealizacji

III Filar - Satysfakcja z samorealizacji

Satysfakcja z samorealizacji

Realizowanie swoich pasji potrafi stać się niemalże przyprawą w naszym życiu. Co może oznaczać taka nietypowa metafora na samym początku opisu tego filaru? Na pewno przyznasz nam rację, że jedzenie ziemniaków bez soli smakuje zupełnie inaczej niż z solą, prawda? Życie z pasją sprawia nam większą radość. Nasze hobby może być wplecione w naszą działalność zawodową, rodzinną lub inną. To jest bardzo indywidualna sprawa. Najważniejsze, to odkryć w sobie i umieć to zrealizować. Jest to szczególnie ważne dla mężczyzny. Istnieje wiele rodzajów systemów, dzięki którym można odkryć swoje pasje, działania, które będą sprawiały nam radość i przy których nie będziemy odczuwali upływającego czasu. Jest to m. in. astrologia, tarot, numerologia, I Ching, Kalendarz Majów, Human Design itp. Koniec końców wymagana jest praca indywidualna, ze sobą, bo te systemy to pomoc, ale nie odpowiedź.

Rozwijanie swoich zainteresowań hobbystycznych zostało pominięte w edukacji szkolnej. Warto zasięgnąć rady osób zgłębiających tego rodzaju wiedzę, aby samemu nie odkrywać Ameryki od nowa. By „ruszyć z kopyta” 😊 Dostępnych jest wiele form pomocy. Oferujemy podejście kompleksowe, zaczynamy od podstaw, aby potem swobodniej pracować z elementami naszej osobowości i energetyki.

Szary ptaszek z czarnym dzióbkiem na plaży

Od czego możesz zacząć?

Szukanie siebie i tego, co Cię może interesować jest jednym z najważniejszych potrzeb w naszym życiu.

Na samym początku warto zadbać o swoje ciało fizyczne i emocjonalne. Wydaje się to trudne w momencie, gdy odczuwamy brak poczucia celu lub sensu życia. W takim momencie życia myśli o dążeniu do poprawy zdrowia wydają się nieatrakcyjne, jednak zauważ proszę, że ciało jest naszym narzędziem, dzięki któremu doświadczamy i przejawiamy się w ziemskiej rzeczywistości. Jest to o wiele łatwiejsze zadanie, gdy nasz pojazd jest w pełni zdrowy.

Niestety cudowne afirmacje takie jak : Pokochaj siebie, Wybacz sobie i innym, Skup się na Tu i Teraz działają tylko w teorii. Są one prawdziwe, jednak u bardzo małej liczby osób te słowa mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Teoretycznie najlepiej było by zadziałać od razu na wyższych ciałach energetycznych. To na nich osoba podejmuje decyzje o tym, czy chce być zdrowa, czy chora, jednak to nie takie łatwe.

Jeżeli zapytamy się osoby chorej, czy chce być zdrowa, to często odpowie, że Tak. Poproszona o to, aby trzy razy wypowiedziała „zaklęcie”: Jestem Zdrowy! Zrobi to i właściwie nic się nie stanie, ponieważ słowa zostały wypowiedziane tylko na poziomie mentalnym. Do innych obszarów energetycznych to polecenie nie dotarło. Nie nauczono nas, jak to zrobić. Nie powiedziano nam, że wypowiedzenie słów nie jest wystarczające.

W momencie, gdy zaczynamy działać od strony ciała fizycznego i zaczynamy zauważać pierwsze efekty, to zaczynamy wierzyć w kolejne sukcesy również w innych przestrzeniach naszego życia.

Zaczynamy mieć więcej siły i samo-determinacji, a co za tym idzie, zaczynamy również rozumieć co nas w życiu cieszy i bawi 🙂 Odkrywamy swoje zainteresowania i pasje oraz mamy siłę na to, aby w pełni je realizować.

Pomagamy wyrażać wolę nie tylko na poziomie fizycznym. Pomagamy również odnaleźć swojego „konika” – hobby, któremu oddasz się bez reszty.

Na samym początku odkrywania Siebie, polecamy wykonanie bezpłatnego testu Human Design 🙂

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

pl_PL