II Filar zdrowego człowieka - Zdrowe relacje partnerskie

II Filar zdrowego człowieka

Zdrowe relacje partnerskie

II Filar - Zdrowe relacje partnerskie

Zdrowe relacje partnerskie

Nasze życiowe relacje mają bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Tego rodzaju powiązanie jest głęboko zakorzenione w naszej ludzkiej naturze. Przecież jesteśmy stworzeniami społecznymi, w sposób całkowicie naturalny pragniemy kontaktu z druga osobą w różnych przestrzeniach naszego życia.

Myślimy, że pieniądze są dla nas najważniejsze. Często to właśnie one wyznaczają nam kierunek działań. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego rodzaju błędnego myślenia, który jest bardzo mocno zakorzeniony w naszych głowach. Bardzo często zaczynamy otwierać oczy dopiero na łożu śmierci. Czy właśnie tak musi być? Jak pokazują prywatne badania pewnej pielęgniarki, zaraz przed śmiercią nasze poglądy radykalnie się zmieniają i przestajemy koncentrować się na bogactwie. Skupiamy się na swoim stanie emocjonalnym i na tym, czego w życiu nie zrobiliśmy albo co nam się w nim najbardziej podobało.

Ponieważ temat relacji jest bezpośrednio związany z naszymi emocjami, jest również bardzo złożony. Z miłą chęcią polecamy Ci książki psychologiczne do przeczytania, jeśli masz na nie ochotę, jednak naszym celem jest profesjonalna i efektywna pomoc w osobistym rozwijaniu tej sfery życia.

Kwiaty czerwonego dzwonka na tle drzewa

Naszym zdaniem przede wszystkim trzeba zrozumieć siebie i bliską osobę. Wydaję się, że jest to bardzo proste. Najwięcej pozytywnych odczuć w relacji partnerskiej lub w grupie społecznej daje nam po pierwsze zrozumienie, a po drugie akceptacja. Kolejności odwrotnej nie polecamy, ponieważ może ona prowadzić do bardzo niskiego poczucia własnej wartości. Po prostu, tak naprawdę, nie zależy nam na tym, aby akceptowane były nasze maski, ale nasza prawdziwa osobowość. Dlatego też najpierw powinniśmy być zrozumiani, a następnie zaakceptowani. Czy w swoich obecnych relacjach czujesz się rozumiany? Poniżej podajemy parę podstawowych kroków do zbudowania relacji marzeń.

  1. Pierwszym krokiem jest dobre poznanie, zrozumienie i zaakceptowanie samego siebie. JA, to nie tylko Twoja codzienna świadomość, Ego czy charakter. To również wiele przekonań, które na co dzień ignorujemy.
  2. Gdy już lubimy siebie, nadal pracując nad lepszą wersją siebie :), wychodzimy z tym do partnera, otoczenia. Oczywiście gusta są różne, więc tylko nieliczni nas polubią. Właśnie tych szukamy!
    Metody szukania satysfakcjonujących nas relacji jest już osobnym rozbudowanym tematem praktycznym.
  3. Dzięki samo zrozumieniu i samo akceptacji będziemy potrafili zaoferować to samo innym osobom. Zrozumieć ich i zdecydować, czy akceptujemy ich takimi jakimi są. Tak tworzą się niepowtarzalne i nadające smak naszemu życiu relacje. Inni też czują się przy nas wspaniale, bo ich rozumiemy i akceptujemy.

Zielone "szparagi" przy lagunie w Walvis Bay

Czy zrealizowanie powyższych wskazówek wydaje Ci się proste? Często zastanawiamy się, dlaczego ludzie na ulicy, nie są uśmiechnięci od ucha do ucha…Wyjątkowe relacje pełne zrozumienia i akceptacji sprawiają, że nawet najtrudniejsze zadania w życiu stają się bardzo proste. Czujemy wsparcie nawet jeśli bliskiej osoby nie ma w pobliżu.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, że przejście od teorii do praktyki nie jest łatwe. System społeczny tak nas kształtuje, aby trudno było nam wyjść z błędnego koła problemów osobistych. Potrzebujemy kogoś, kto pomoże nam znaleźć źródło kłopotów. Mogą być nimi np. oczekiwania wobec samego siebie. Potrafimy bardzo długo kręcić się w kółko. W rezultacie stajemy się coraz bardziej sfrustrowani. Potrzebujemy narzędzi i wskazówek, które pomogą nam zmienić ten nieprzyjemny dla nas stan. To właśnie z tego powodu w obecnej rzeczywistości można skorzystać z porad takich osób jak terapeuta, coach, psycholog itp.

Tym właśnie się zajmujemy, dawaniem naszym klientom narzędzi. Przysłowiowej wędki.

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

pl_PL