O Nas - Od czego zacząć?

Where to start?

Jakie mamy dla Ciebie wskazówki?

Where to start?

Jakie mamy dla Ciebie wskazówki?

Postaramy się nie owijać w bawełnę i przedstawić Ci rozwiązania, które możesz wykonać osobiście.

W jaki sposób rozpocząć samodzielną drogę do zdrowego życia?

W głównej mierze powinniśmy zastosować podejście, w którym zaczynamy od korygowania zachowania lub nawyków, które na pewno nie służą dobremu zdrowiu, Trzeba pamiętać o tym, że na pierwszy rzut oka mogą nie być one takie oczywiste. Jest wiele porad, które informują o tym, co jest zdrowe, a co nie. Pamiętajmy o tym, że wiele zależy od indywidualnego stanu zdrowia, dlatego też dieta powinna być dobierana indywidualnie. Tak więc jeżeli podejrzewasz, że jakiś pokarm Ci nie służy pomimo ogólnie przyjętych norm, to rzeczywiście tak może być.

Podamy Ci prosty przykład dotyczący naszych powyższych rozważań.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć, że gdybyś np. jadł/a żywność o wyższej wartości odżywczej, to czułbyś/łabyś się lepiej? Jeżeli jest to pierwsza myśl, która przyszła Ci do głowy, to na pewno powinieneś/nnaś wziąć ją pod uwagę i zacząć wdrażać w życie. Takie działanie będzie korzystne również wtedy, gdy nie rozwiązuje bezpośrednio Twoich problemów, jednak jesteśmy pewni, że będzie to kolejny krok w kierunku dobrego zdrowia i samopoczucia.


Pamiętaj, że wysoka jakość produktów żywieniowych to nie to samo co „zdrowe produkty”. Chcemy to bardzo wyraźnie podkreślić. Masz ochotę na ziemniaki? Wybierz te ekologiczne. Masz ochotę na pizzę? Zjedz wysokiej jakości pizzę a nie tą z najtańszym serem, takim robionym z ropy naftowej. Chciałoby się powiedzieć, że wysoka jakość posiłków produkuje wysoką jakość życia 😊


Bądź uważny/a! Dzięki temu po jakimś czasie zaczniesz widzieć i rozumieć wpływ tego, co jesz na Twoje życie. Nie wierzysz? Spróbuj! Tylko pamiętaj – obserwuj zmiany. Jeżeli czujesz się coraz gorzej, to nie jedz na siłę „zdrowych rzeczy”, zakwestionuj wiedzę zewnętrzną. To co czujesz jest faktem, więc proszę nie ignoruj go.

Ponadto, powinniśmy postępować zgodnie z naszymi bieżącymi odkryciami, bez szukania na siłę pierwotnego źródła naszych zdrowotnych nieprzyjemności. Dlaczego? Ponieważ na wczesnym etapie zmiany naszego stylu życia możemy ich nie znaleźć. Jest wiele poziomów przyczynowości i w sposób ogólny opisujemy je na blogu.

Chcielibyśmy wspomnieć również o tym, że na początku warto zacząć swój rozwój nie tylko od czytania artykułów w internecie, ale również od czytania książek. Wiedza w nich zawarta jest pełniejsza i bardziej precyzyjna. Ponadto, konsultacja z mentorem lub kurs może okazać się bardziej przydatny, gdy znasz już podstawową wiedzę o sprawach z interesującej Cię tematyki. Zacznij od wiedzy stosunkowo zrozumiałej i łatwo dostępnej. Małymi kroczkami będziesz posuwał/a się dalej i możemy Cię zapewnić, że będzie to przyjemne doświadczenie.

Miej również na uwadze to, że wszystko co rozpoznasz, jako przyczynę zewnętrzną Twoich problemów, ma swój odpowiednik wewnętrzny, a więc w tym jak myślisz, co uważasz o sobie i świecie. Bądź uważny/a, a pozytywne rezultaty będziesz mógł/a szybciej rozpoznać. Dziś nie jest już tajemnicą ani wstydem to, że olbrzymia część chronicznych dolegliwości jest spowodowana stresem lub emocjami.

Pragniemy nadmienić, że wiedząc więcej o sobie, redukujemy napięcie i podejmujemy trafniejsze decyzje. Przykładem takiej szybkiej pomocy podczas poznawania siebie jest system Human Design. Test możesz wykonać bezpłatnie. Ponadto, w internecie znajdziesz mnóstwo darmowych materiałów. W następnej kolejności możesz poprosić o pomoc w interpretacji swojego profilu kogoś bardziej doświadczonego. Tak więc zanim zaczniesz zagłębiać się w wiedzę o bramkach i kanałach, upewnij się, że rozumiesz i stosujesz podstawową wiedzę płynącą z Twojego grafu. Znajomość i umiejętność wykorzystania zasad działania energetyki swojego typu i profilu jest na pierwszym miejscu ☺️

 

Jakie czynniki wziąć pod uwagę w procesie swojego rozwoju?

Na tej stronie postanowiliśmy przedstawić Ci kilka podstawowych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, budując swoje zdrowie i szczęście. Poniżej krótko opisujemy trzy z najbardziej istotnych.

  1. Pierwszą z nich jest nasze ciało fizyczne. Widzimy je codziennie 😊 Nie jest to oczywiście żadna nowa informacja, jednak rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że ciało człowieka to niesamowita maszyna. Znajduje się w niej wiele systemów i organów, które na siebie wpływają. Gdy zaczyna szwankować jeden z nich, to inne też są tym dotknięte. Dopiero po jakimś czasie zauważamy to w postaci jakiejś dolegliwości.
  2. Oprócz ciała fizycznego mamy jeszcze 6 energetycznych. Pomimo tego, że ich nie widzimy, to możemy z nimi świadomie pracować i je wzmacniać. Niestety, medycyna zachodnia nie bierze ich pod uwagę. Aby zająć się sobą w sposób holistyczny musimy zasięgnąć wiedzy z zakresu medycyny chińskiej (Polskie stowarzyszenie PTTMC ) i ajurwedyjskiej. Zawarte są w nich informacje o energetyce człowieka, a w tym o meridianach i punktach akupunkturowych. Prawidłowy przepływ przez te punkty sprawia, że cieszymy się dobrym zdrowiem.
  3. W następnej kolejności warto wziąć pod uwagę czynniki zewnętrzne. Czasami problem nie leży w ciele, ale w tym jak go używamy. Przykładem może być ból nadgarstka u osoby, która pracuje przy komputerze. Można polepszyć ułożenie ręki podczas pracy np. kupując specjalną podkładkę pod myszkę. Niestety, w zaawansowanym stadium schorzenia może być potrzebna również pomoc fizjoterapeuty.

Dlaczego warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistą?

Wyobraź sobie, że jesteś matką dwójki dzieci. Chcesz, by były zdrowe i wiesz, że sama też chcesz być zdrowa, uśmiechnięta i silna, by się nimi zająć. Postaw sobie na początku dwa pytania:

  • Czy jestem merytorycznie przygotowana, aby sama dbać o zdrowie swojej rodziny w tym nienaturalnym środowisku? Czy na pewno chcę eksperymentować na swoich dzieciach?
  • Will I trust someone who claims to be an expert in their field. How do I check their credentials and how should I know their approach is the right one for me and my family?

Najczęściej odpowiedzi na te pytania prowadzą do sytuacji patowej, paraliżu decyzyjnego. Można jednak wybrać osobę, dzięki której ścieżka prowadząca do zdrowia i zadowolenia z życia będzie o wiele bardziej przejrzysta i przyjemna.

W każdym momencie możesz weryfikować zalecenia i rozpoznawać, czy wybrana dla Ciebie droga Ci służy. W pewnym sensie jest to również świetne ćwiczenie, dzięki któremu lepiej poznajesz siebie. Weryfikuj swojego terapeutę i czerp od niego wiedzę. Nie chodzi, aby mu dorównać, ale by rozumieć proces.

Gdzie możesz się udać? Jeżeli chodzi o naszą stronę, to serdecznie zapraszamy Cię do zakładki Contact and Offer, a następnie do wyboru usługi lub osoby, z którą postanowisz współpracować. Możesz również poprosić nas o wstępną i bezpłatną rozmowę, dzięki której przekażemy Ci dopasowane do Twojej duszy rozwiązania.

Osobiście preferujemy zastosowanie profilaktyki. Tak działa specjalista stosujący Tradycyjną Medycynę Chińską, naturopata, dobry dietetyk lub specjalista w salonie masażu lub rehabilitacji.

Skonsultuj się z nami, jeżeli chciałbyś/abyś coś zmienić, ale nie do końca wiesz co. Być może Twoja podświadomość chce Ci coś przekazać, ale w odczytaniu sygnałów potrzebujesz pomocy. I to jest ok. My również korzystamy z wiedzy i doświadczenia swoich nauczycieli. Możliwe, że chodzi o Twoje przekonania, sprawy energetyczne lub psychologię. Tymi tematami również się zajmujemy i traktujemy je bardzo poważnie jako integralną część procesu zmiany na lepsze całej naszej istoty.

Myślimy, że częściowo odpowiedzieliśmy na postawione w tytule pytanie pn. „Od czego zacząć” oraz zainteresowaliśmy Cię samorozwojem. Życzymy Ci powodzenia i zapraszamy do nas 😊

Pagórkowate pola zboża w okolicach Aberdeen

Ucz się jednak z książek, bo tam wiedza jest pełniejsza i precyzyjniejsza. Ucz się też od ludzi z doświadczeniem, kursy mogą okazać się tu przydatne jak idziesz na niego już z pewną wiedzą książkową i osobistą.
Never limit yourself to one system. You can prefer one modality ober another but remember that in theory, not everything has been written yet.

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

en_GB