Wzgórze o zachodzie

About us

Who are we? What do we do? Get to know us better!

About us

Who are we? What do we do? Get to know us better!

40 years have passed.

I was able to make some mistakes in that time. :) At the moment it's all systems go. I learn, I experience (sometimes silly things), I teach others, I share my knowledge and I love what I do. Of course only when someone listens and is able to make fewer mistakes that I did as a result.

Let's remember that to experience life to the fullest, you need your vehicle (your body) and knowledge. Thanks to those two things, we can begin to realise our true potential in this earthly reality.

I don't know if it was the magic number 40 or the amount of silly things I have done, but suddenly more things are obvious to me. The connection between energy and matter is clearer.

There are more people like me, so together we decided to share our time, experience and knowledge with others.

We spent years studying various spiritual and medical systems. Not everyone here crossed the magic 4-0 but everyone here tested the effects of their actions. Analysed the results. We realise that the method of treatment needs to be chosen individually. We base our practice on Traditional Chinese Medicine and modern Natural Therapies. The knowledge from these systems, sees the human being as whole, taking into consideration not only the wonderful human body but also our soul, mind and energy field.

Moreover, we also develop our paranormal abilities that allow us to better read the problems people come to us with and to better choose individual support.

With respect to all life and joyful self expression.

Kamil

Meet Our Team

Fairy Tree By Nirolo

Z wykształcenia dr Automatyki, a z zamiłowania uwielbiam pracować z zaawansowaną technologią biologiczną, czyli z człowiekiem.
Uważam, że nic tak nie rozwija jak „badanie” samego siebie i pomaganie w tym innym. Natura jest dla mnie niezwykle inspirująca.
Mówią, że sami kreujemy swoją rzeczywistość. Poznaję, jak to się robi i sprawdzam w praktyce.

Karolina

Greetings

I specialise in transformational coaching. I support people looking to reconnect with their authentic Self. I passionately believe that in order to create lasting change, one must experience transformation on all levels of their being. That's why I work on all levels: physical, emotional, mental but also subconscious and spiritual. 

I look forward to working with you. 

Karolina
Frezje białe z żółtymi pręcikami, zbliżenie

Małgorzata

Pełna wrażliwości i zrozumienia przewodniczka i opiekunka duchowa.

Zwolenniczka holistycznego podejścia do człowieka jako całościowego układu istnienia – synergii ciała, umysłu i ducha. Absolwentka Akademii Medycznej.

Pasjonatka medycyny energetycznej, doświadczona radiestetka.

Fascynatka pracy z wahadełkiem i zaawansowanymi technikami kwantowymi.

W pracy wspiera się tarotem, jasnopoznaniem i numerologią.

Swoją drogę z medycyną energetyczną rozpoczęła od poszukiwania rozwiązań dla własnych problemów zdrowotnych, przy których konwencjonalna medycyna oferowała tylko leczenie objawowe.

Zajmuje się wyrównywaniem energetyki i pracy czakr, oczyszczaniem energetycznym, usuwaniem blokad, podczepów, wzmacnianiem aury i ciała świetlistego, czytaniem z pola energetycznego oraz energetycznym badaniem kompatybilności diety.

Oferuje również energetyczne oczyszczanie pomieszczeń.

Jest tu, by towarzyszyć Ci w rozwoju i pomóc w pokochaniu siebie.

Justyna

„Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków.” – Arnold Bennett.

Każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Cała sztuka polega na tym, aby odkryć w sobie jak najwięcej atutów. Wierzę w to, że nie jesteśmy skazani na samotność i możemy siebie szczerze wspierać 🙂

Rozmawiam z innymi duszami, dzięki czemu wiem, czego one w danym momencie potrzebują. Praca z energiami jest dla mnie naturalną czynnością.

Mogę wesprzeć Cię w uwolnieniu się od m. in. energetycznych blokad, programów i negatywnych przekonań, a nawet karmy.

Ponadto, posługuje się kartami tarota, anielskimi i KIS. Rozkład i rozmowa pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów oraz w wytyczeniu kierunku działań w rozwoju duchowym i osobistym.

Zdjęcie Justyny Bonar

Agnieszka

Emotions are fundamental to human existence.
My mission is to inspire others to return to their true self.
How to begin your personal transformation at the earliest opportunity?

 We can start from:
• Changing mindset to see obstacles as positive occasions
• Reaping benefits of self-improvement
If you are willing to take responsibility for your thoughts, feelings and actions. If you want to start living consciously, choosing what you want to experience, creating reality… Get in touch, if you feel I can encourage you to get back to your precious roots.

© klinikazdrowegoczlowieka.pl 2021

en_GB